Tarihçemiz

1994 yılında Muradiye Kültür Vakfı na bağlı bir yurt ve bir lise ile eğitim ve öğretime başlayan Atlas Eğitim Kurumları bugün Hisarcıklıoğlu Fen Lisesi, Hisarcıklıoğlu Anadolu Lisesi, Atlas Ana Sınıfı Atlas İlk ve Ortaokulu, Atlas Altınoluk Okul Öncesi ve İlkokulu, Atlas Köşk Anaokulu ve Atlas Yıldırım Beyazıd Anaokul ve Atlas Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile eğitim ve öğretim hizmetine devam etmektedir.

En başından itibaren okulöncesinden liselerimize kadar Karakter eğitimine verdiğimiz önem, bizleri özel okulculukta farklılaştırmaktadır. Çünkü Atlas Eğitim Kurumları olarak öncelikli varoluş amacımız, milli ve manevi değerlere sahip, sahip olduğu kadar yaşayan ve yaşatan, her yönüyle model, diğergam ve gönlü zengin insanlar yetiştirmektir. Okullarımızda akademik ve kişilik eğitimi her zaman iç içedir.

Kayseri’nin en köklü eğitim kurumlarından biri olan Atlas Eğitim Kurumları, hem ülkemiz hem de Avrupa da elde ettiği başarılar ve ülke eğitim sistemine sağladığı katkılarla model olmaya devam etmektedir. Örneğin Hisarcıklıoğlu Fen Lisemiz üniversite sınavlarında bütün alanlarda Türkiye birinciliğini elde eden Kayseri deki ilk ve tek özel okuldur. Bu başarı şimdiye kadar Kayseri deki hiçbir özel okula nasip olmamıştır. Fen Lisemizin öğrencisi Mustafa ÖZTÜRK 2009 ÖSS sınavında bütün alanlarda Türkiye birincisi olmuştur. Okullarımız akademik başarı yönünden olduğu kadar spora verdiği önem ile sportif müsabakalarda da başarısını kanıtlamıştır. Örneğin öğrencimiz Yunus Emre SAYAN 2015 yılında Avrupa Taekwando şampiyonu olmuştur. Atlas Koleji’nde uygulanan Avrupa Birliği Comenius Projeleri ile derslerinde  başarı gösteren öğrencilerimiz öğretmenleri ile birlikte İtalya, İspanya, Danimarka ve değişik Avrupa ülkelerini  proje çalışmalarına katılmak amacıyla ziyaretlerde bulunmaktadırlar. 

İnsan eğitimi ile ilgili söylenen Adam, adamın gölgesinde yetişir. sözü oldukça anlamlıdır. Atlas Eğitim Kurumları, hepimizin geleceği olan çocuklarınızı, güvenle emanet edebileceğiniz bir kadroya sahiptir. 

Atlas Eğitim Kurumları, nitelikli bir eğitim - öğretim süreci ile kendisi ve dış dünyasıyla barışık, özgüveni yüksek, sorumluluk sahibi, üretken, paylaşımcı, öğrenmeyi öğrenen, milli, manevi ve evrensel değerlere sahip, çevre bilinci gelişmiş, hedefleri olan, geleceği yapılandırabilen lider bireyler yetiştirmek için vardır.